Aktuality

Noc s Andersenem - podruhé v Kryštofově Údolí

Milé děti, letos podruhé proběhla v naší knihovně Noc s Andersenem. Zprávu o tom, jak akce probíhala, si můžete přečíst zde:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Centrální portál knihoven - www.knihovny.cz

OBRÁZEK : cpk-propagace.jpg

Uživatelům nabízí nabízí:

  • komfort a jednoduchost prohledávání fondů desítek českých knihoven současně čtenářskou inspiraci, sledování knižních trendů

  • možnost přihlášení do svého účtu v knihovně zapojené do CPK a stejné možnosti práce s účtem jako v systému "své" knihovny

  • možnost propojení účtů, které má čtenář v zapojených knihovnách, kde je již registrován, a z toho plynoucí výhody přístupu ke službám různých knihoven z jediného rozhraní

  • adresář a mapu více než 6 500 českých knihoven – odkazy na webové stránky, on-line katalogy.

 


Co pro Vás připravujeme?

I v naší obci bychom rádi zpřístupnili občanům knihovnu s modernějšími službami, příjemným prostředím, které budete rádi navštěvovat a především možností vyhledávat v elektronickém katalogu kdekoliv v počítači, což dle zkušeností vítají především dojíždějící studenti a pracující.

Na rok 2016 připravujeme zahájení automatizace naší knihovny - po dokončení vkládání všech knih do počítače se již budete moci seznámit s nabídkou knih z naší knihovny v elektronickém katalogu.

Registrovaní uživatelé knihovny si budou moci po spuštění automatizovaného půjčování prostřednictvím čtenářského konta žádané knihy rezervovat a uskutečněné výpůjčky prodlužovat.

Během podzimu 2015 připravíme žádost o dotaci na zajištění finančních prostředků, zahájíme přípravy na zahájení automatizace knihovny a především zpracování veškerého knihovního fondu v počítači.