Aktuality

Noc s Andersenem - podruhé v Kryštofově Údolí

Milé děti, letos podruhé proběhne v naší knihovně Noc s Andersenem. Bude se konat 23.03.2018 od 18 hodin do 24.3.2018 do 9 hodin. 
V případě Vašeho zájmu je nutné, aby Vás rodiče přihlásili předem nejpozději do 21.3.2018. 
 
Přihlášku naleznete zde (nebo v kanceláři obecního úřadu):
 
 
 
 
 
Zprávu o tom, jak akce probíhala v roce 2017, si můžete přečíst zde: 
 
 
 
 
 

Centrální portál knihoven - www.knihovny.cz

OBRÁZEK : cpk-propagace.jpg

Uživatelům nabízí nabízí:

  • komfort a jednoduchost prohledávání fondů desítek českých knihoven současně čtenářskou inspiraci, sledování knižních trendů

  • možnost přihlášení do svého účtu v knihovně zapojené do CPK a stejné možnosti práce s účtem jako v systému "své" knihovny

  • možnost propojení účtů, které má čtenář v zapojených knihovnách, kde je již registrován, a z toho plynoucí výhody přístupu ke službám různých knihoven z jediného rozhraní

  • adresář a mapu více než 6 500 českých knihoven – odkazy na webové stránky, on-line katalogy.

 


Co pro Vás připravujeme?

I v naší obci bychom rádi zpřístupnili občanům knihovnu s modernějšími službami, příjemným prostředím, které budete rádi navštěvovat a především možností vyhledávat v elektronickém katalogu kdekoliv v počítači, což dle zkušeností vítají především dojíždějící studenti a pracující.

Na rok 2016 připravujeme zahájení automatizace naší knihovny - po dokončení vkládání všech knih do počítače se již budete moci seznámit s nabídkou knih z naší knihovny v elektronickém katalogu.

Registrovaní uživatelé knihovny si budou moci po spuštění automatizovaného půjčování prostřednictvím čtenářského konta žádané knihy rezervovat a uskutečněné výpůjčky prodlužovat.

Během podzimu 2015 připravíme žádost o dotaci na zajištění finančních prostředků, zahájíme přípravy na zahájení automatizace knihovny a především zpracování veškerého knihovního fondu v počítači.